ШКОЛА В ЦИФРОВОМУ СВІТІ





Пілотний проєкт «Оновлена інформатика – IT-студії»

 

 

Підтримка ЄС: 50 шкіл візьмуть участь у пілотному проекті «Інформатика NewG»/ Міністерство освіти і науки України, опубліковано 20 липня 2022 року.

 

        Довідково

Проект «Інформатика NewG»

  • створено в межах реформи IT-освіти за ініціативи МОН і Міністерства цифрової трансформації. Він впроваджується програмою EU4DigitalUA
  • в межах другого компоненту «Інституційне зміцнення та розвиток потенціалу» (FIIAPP) і фінансується Європейським Союзом. Проєкт спрямований на оновлення шкільного курсу відповідно до концептуальних засад Нової української школи.

 

Пілотний проєкт «Оновлена інформатика – IT-студії»

 

Що таке оновлена інформатика?

Це не лише про комп’ютери, а й про інформацію і те, що людина робить з інформацією та даними за допомогою комп’ютерів. Це про розвиток творчих здібностей учнів та розвиток їхнього критичного мислення. Зрештою, це інший підхід до навчання, з максимальним фокусом на практику та застосування навичок у реальних ситуаціях.

 

                   

Цікава та захоплива інформатика.    Презентація проєкту   / ДіяОсвіта

 

 

Як структуровано нові освітні ресурси?

Змістові лінії оновленого курсу інформатики охоплюють цифрову грамотність, медіатворчість, обчислювальне мислення та програмування, аналіз даних і моделювання, цифрове громадянство.

Освітні матеріали розроблені відповідно до стандартів та концептуальних засад Нової української школи.

 

 

Під час третьої навчальної чверті:

початкові класи вивчали ресурси Code.Org
5–6 класи створювали анімації та ігри у Scratch.
7 клас програмували на Processing.
Старшокласники вивчали мови програмування Python, JavaScript, C++.

 

 

Проєкт створено за підтримки

 

 

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

 

Оксана Пасічник, Аналітик проєкту «Оновлена Інформатика – ІТ-студії», ініційованого Міністерством цифрової трансформації і реалізованого разом із МОН України за підтримки програми EU4DigitalUA.

У цьому звіті представлено порівняльний аналіз змісту інформатичної освіти в Україні та кількох інших країнах (Великобританія, США, Фінляндія, Польща, Австралія, Сингапур).

Окрім змістової частини навчальних предметів, проаналізовано навчальні матеріали (підручники) та траєкторії онлайнових освітніх ресурсів, оскільки ці відомості є складовими модельних навчальних програм в умовах системи освіти України.

 

Проєкт «Оновлена інформатика – IT-студії» реалізується за ініціативи Мінцифри та МОН в межах програми EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом.

Проєктом передбачено залучення українських та європейських експертів, а також представників ІТ-кластерів та ІТ-асоціацій України, які вже готові надати технологічну експертизу розроблених матеріалів для ефективного використання новітніх цифрових технологій при викладанні, навчанні та оцінюванні учнів, а також створення нового контенту для шкільного предмета інформатики у 2-11 класах.

Впродовж вересня-жовтня 2022-2023 навчального року відбулася апробація електронних освітніх ресурсів за змістовою лінією Цифрова грамотність, розроблених у межах проєкту «Оновлена інформатика – IT-студії».

Зокрема, участь в апробації взяли 70 вчителів та понад 3000 учнів у більш як 180 класах 50 закладів загальної середньої освіти України.

 

Заклади загальної середньої освіти відібрані для участі в пілотному проєкті у 2022 - 2023 н.р.

 

Представили проміжні результати пілотного проєкту «Оновлена інформатика – IT-студії» за підсумками третьої чверті 2022–2023 навчального року. 

Основною метою проєкту зі зміни курсу інформатики у 2022-2023 навчальному році стало пілотування оновлених цифрових освітніх матеріалів.

Оновлений курс інформатики охоплює такі змістові лінії: цифрову грамотність, медіатворчість, обчислювальне мислення та програмування, аналіз даних і моделювання, цифрове громадянство.  

Проміжні результати пілотного проєкту «Оновлена інформатика – IT-студії»  за підсумками третьої чверті 2022–2023 навчального року представили Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство освіти і науки України в межах програми EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом.

 

ВДОСКОНАЛЮЙМО ІНФОРМАТИКУ РАЗОМ!