ШКОЛА В ЦИФРОВОМУ СВІТІ





Безпечний інтернет. Кібербезпека

 

 

 

 

Реалізація проекту: CRDF Global.         Розробка курсу: Смарт Освіта.  

Для кого цей курс?

Методичні посібники розробила громадська організація “Смарт освіта”

Курс “Основи кібербезпеки для школярів” розроблений CRDF Global в Україні в співпраці з ГО “Смарт Освіта” та технічними експертами компанії Technomatix за підтримки Державного департаменту США (Офіс із координації допомоги Європі та Євразії).

Мета курсу – зміцнення рівня обізнаності та підвищення загального рівня знань у сфері кіберзахисту здобувачів освіти, їхніх батьків та вчителів.

Курс розміщений на платформі за посиланням: cyberkidsukraine.org

Для його проходження / використання матеріалів необхідно зареєструватися.

З огляду на вікові особливості школярів, матеріали курсу адаптовані для учнів 1-2 класів, 3-4 класів, 5-6 класів, 7-9 класів, 10-11 класів.

Методичні посібники для онлайн-курсу “Основи кібербезпеки для школярів”

В інтернеті діти можуть піддаватися трьом найголовнішим загрозам: шахрайству, вимаганню та цькуванню.

Посібники “Основи кібербезпеки для школярів” доступні онлайн для різного віку за посиланням: http://cyberkidsukraine.nus.org.ua

 

 

 

 

З розвитком технологій та доступністю інтернету діти стають все більш активними користувачами цього середовища. Однак разом з безліччю можливостей, які надає інтернет, з’являються й загрози для безпеки дітей.

Важливо думати про безпеку дітей в онлайні, оскільки вірогідність потрапляння дітей у небезпечну ситуацію зростає відповідно до того, наскільки вони активні в інтернеті. Правильне виховання та навчання дітей безпечному користуванню інтернетом є надзвичайно важливою запорукою їхньої безпеки та захисту від потенційних загроз.

Особливо вразливою категорією до викликів у мережі є діти з особливими потребами. Тому важливо дотримуватися певних правил та стратегій для захисту їх онлайн-безпеки. У цьому контексті особлива увага має бути приділена різноманітним інструментам та технологіям, які можуть допомогти створити умови для безпеки дітей з особливими потребами в онлайн-середовищі.

Громадська організація #stop_sexтинг провела вебінар «Онлайн-безпека дітей з особливими освітніми потребами. Що важливо знати батькам» для батьків та спеціалістів, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами (працівників інтернатів чи денних центрів для дітей).

Під час вебінару спеціалісти розказали про: переваги та небезпеки інтернету для дітей з особливими освітніми потребами, правила безпечної поведінки дітей онлайн та багато іншого. Крім того, було представлено тематичний урок з рекомендаціями та спеціальними вправами, які можна провести з дитиною.

Запис вебінару доступний за посиланням: https://www.youtube.com/live/THDU8A8-Cjw?feature=share

 

Безпека дітей з особливими освітніми потребами

Урок розроблений громадською організацією “Центр захищеності в Інтернеті “Стоп Секстинг”, за фінансової підтримки Українського Гуманітарного Фонду, у партнерстві з Ресурсним Центром Недержавних Організацій та за підтримки державної установи "Український інститут розвитку освіти"

Переваги та небезпеки інтернету
Особливості поведінки дітей з інтелектуальними порушеннями в інтернеті
Найбільш поширені ризики для дітей у мережі, зокрема сексуальне насильство онлайн
Правила безпечної поведінки дітей з інтелектуальними порушеннями в мережі
Як дорослим створити безпечний онлайн-простір для дітей
До кого звертатись, якщо дитина стала жертвою сексуального насильства онлайн
Особливості проведення заняття для дітей з інтелектуальними порушеннями
Заняття для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку щодо онлайн-безпеки
Список джерел та літератури

 

 Безпека дітей в Інтернеті. Сайт «On-ляндія» 

On-ляндія – це казкова країна, де діти почувають себе захищеними. Вони знають, як правильно користуватися перевагами Інтернету.

On-ляндія – це інтерактивний курс з інтернет-безпеки – спільна ініціатива програми Microsoft «Партнерство в навчанні», соціально відповідальних комерційних структур, неурядових організацій, за підтримкою громадського-соціальних діячів.

Цей сайт містить матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті. На сайті подано доступну, практичну інформацію з Інтернет-безпеки, ознайомившись з якою навіть починаючі користувачі зможуть ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаного контенту.

 

 

 

 

Поради, як говорити з дітьми про безпеку онлайн від освітнього проєкту #stop_секстинг / Офіційний сайт Міністерства освіти і науки України. Опубліковано 05 лютого 2023 року

 

Портал #stop_sexтинг.ГО “Стоп секстинг”

Запрацював освітній портал #stop_sexтинг про безпеку дітей в інтернеті

Освітяни разом із батьками можуть убезпечити дітей від ризикованих вчинків у мережі.

У ЄС провели дослідження, згідно з яким серед 8000 підлітків ризикована онлайн-поведінка стає нормою. Так, кожна четверта дитина тролила когось в інтернеті, кожна восьма – брала участь в онлайн-домаганнях, кожна п’ята займалася секстингом і 4 із 10 підлітків дивилися порнографію.

Освітяни та батьки на порталі про безпечну поведінку дітей в інтернеті знайдуть матеріали для проведення уроків, методичні посібники, тематичні книги та фільми, VR-квест, онлайн-виставку та останні новини.

На платформі працює запис на консультацію з психологом (https://stop-sexting.in.ua/adult/psykholoh/ і портал повідомлень про матеріали, (https://stop-sexting.in.ua/adult/povidomyty/ що зображують сексуальне насильство над дітьми. Портал працює як лінія звітування: ці повідомлення допомагають захистити дітей та не допустити їхньої подальшої сексуальної експлуатації.

Скористатися послугами онлайн-платформи можна за посиланням (https://stop-sexting.in.ua/adult/)

 

 

 

Останнім часом збільшилася кількість випадків небезпечної поведінки дітей, що загрожує їхньому життю та здоров’ю. Зокрема, йдеться про вплив соціальних мереж в інтернеті. Для підвищення обізнаності вчителів, керівників закладів освіти, батьків та їхніх дітей МОН розробило    рекомендації  для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків.

 

 

Google представляє

INTERLAND

Безпека дітей в Інтернеті

 

Онлайн-гра Interland для засвоєння основних уроків мережевого етикету й безпеки.

 

 

 

ПРАВИЛА інтернет-безпеки і інтернет-етики для дітей і підлітків. / Національна бібліотека України для дітей

 

Переклад документа створений за ініціативи Міністерства цифрової трансформації України громадською організацією “МІНЗМІН” за підтримки Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ). Документ не було перекладено МСЕ, і його не слід вважати офіційним перекладом чи публікацією. МСЕ не несе відповідальності за будь-який зміст або помилку в цьому перекладі. ©ITU 2020

 

Переклад документа створений за ініціативи Міністерства цифрової трансформації України громадською організацією “МІНЗМІН” за фінансової підтримки Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ). Документ не було перекладено МСЕ, і його не слід вважати офіційним перекладом чи публікацією. МСЕ не несе відповідальності за будь-який зміст або помилку в цьому перекладі. ©ITU 2020.

 

Для підтримки впровадження Рекомендації CM/Rec(2018)7 Комітету міністрів Ради Європи про принципи дотримання, захисту та реалізації прав дитини в цифровому середовищі

Посібник підготували: Соня Лівінгстон, Єва Лівенс.Джон Карр. Рада Європи.