ШКОЛА В ЦИФРОВОМУ СВІТІ





Навчання в Україні та за кордоном під час воєнного стану

Навчання в Україні та за кордоном під час воєнного стану

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

 

УЧНЯМ І БАТЬКАМ

 

ПЕДАГОГАМ І КЕРІВНИКАМ

 

 

Дистанційні школи та навчальні платформи надають безкоштовний доступ для здобувачів освіти. Офіційний сайт Міністерства освіти і науки України. Опубліковано 10 березня 2022 року

 

Для міжнародної освітянської спільноти розробили сайт про українську систему освіти. / Офіційний сайт Міністерства освіти і науки України. Опубліковано 25 травня 2022 року.

 

Цифрова трансформація освіти і науки. / Офіційний сайт Міністерства освіти і науки України

 

 

ЗАРАХУВАННЯ ДІТЕЙ ДО ШКІЛ ПІСЛЯ ПОВЕРНЕННЯ В УКРАЇНУ/2023

Рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо зарахування дітей до шкіл після повернення в Україну/2023 / Офіційний сайт Міністерства освіти і науки України. Опубліковано 06 червня 2023 року.

Багато школярів вимушено покинули свої домівки в Україні та навчаються в інших країнах або дистанційно. Міністерство освіти і науки України підготувало перелік необхідних рекомендацій для батьків, освітян та ВПО, щоб спростити процес підготовки до зарахування дітей у школу після повернення в Україну. Рекомендації розроблені згідно з Наказом Міністерства освіти і науки України № 563 «Про затвердження методичних рекомендації щодо окремих питань здобуття освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні».

Які документи потрібні та інші деталі:
Як відбуватиметься оцінювання.
Які документи отримають діти після завершення навчання?
Важлива інформація для внутрішньо переміщених осіб.
Рекомендації для українських закладів освіти, як оптимізувати навчання.

 

 

 

УКРАЇНСЬКА ОСВІТА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ

сайт emergency.mon.gov.ua

 

Міністерство освіти і науки України спільно зі швейцарсько-українським проєктом DECIDE та за підтримки Посольства Швейцарії в Україні запустив сайт emergency.mon.gov.ua для міністерств освіти, директорів шкіл та вчителів у країнах, які прийняли українських дошкільнят та школярів. На ресурсі висвітлені актуальні питання зі сфери шкільної освіти, а також зібрані гуманітарні потреби, які необхідні для здійснення навчання в Україні.

Сайт створений в рамках швейцарсько-українського проекту «DECIDE? «Децентралізація для поліпшення демократичної освіти». Проєкт реалізується консорціумом ГО «DOCCU»та PH Zurich за підтримки SDC.

Державна міжнародна українська школа (IUS) діє для українців, які проживають за кордоном. Навчання проходить у зовнішньому режимі шляхом проходження річної оцінки, а також остаточного державного іспиту при самостійного освоєння програми. Завантажте файл і дізнайтеся більше про країни-партнери IUS і школи.  Завантажити
 

 

СПІЛЬНО ДО НАВЧАННЯ

 

Унікальна платформа для батьків та вчителів, створена «Освіторією» у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та за підтримки Міністерства освіти і науки України. Тут ви знайдете відповіді на найпоширеніші питання стосовно навчання в Україні та за кордоном під час воєнного стану, інформацію про можливості та допомогу, а також експертні матеріали від Оcвіторія Медіа.  Сайт є безкоштовним та постійно оновлюється.

 

 

Всеукраїнська школа онлайн

Відеоуроки, тести та завдання для школярів 5-11 класів

 

Всеукраїнська школа онлайн – це платформа для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів та методичної підтримки вчителів.

Платформа містить відеоуроки, тести та матеріали для самостійної роботи з 18 основних предметів: українська література, українська мова, біологія, біологія та екологія, географія, всесвітня історія, історія України, математика, алгебра, алгебра і початки аналізу, геометрія, мистецтво, основи правознавства, природознавство, фізика, хімія, англійська мова та зарубіжна література.

Увесь навчальний контент відповідає чинним державним освітнім програмам, а його якість перевірена Українським інститутом розвитку освіти. Перелік та тематику курсів запропоновано Міністерством освіти і науки України.

Платформу створено Громадською спілкою «Освіторія» на замовлення Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства освіти і науки України та державної установи «Український інститут розвитку освіти», за підтримки Швейцарії в межах Швейцарсько-українського проєкту DECIDE, який виконується Консорціумом ГО DOCCU та PH Zurich. 

Освітня вебплатформа “Всеукраїнська школа онлайн” поповнилася новими курсами  для учнів 5 та 6 класів, які вчаться за програмами “Нової української школи”.

Це курси з   географії, математики, історії та громадянської освіти, української, англійської і німецької мови, мистецької та природничої галузей.

⬇️ Курси створені громадською спілкою «Освіторія» у партнерстві з Представництвом Дитячого фонду ООН (UNICEF Ukraine ) в Україні.

 

 

«Міжнародна українська школа»

 

·  Екстернам   ·  Методична сторінка(ПСР)     ·  Атестація вчителів    ·  Контакти

 

·  Позашкілля   ·  Освітнім центрам – партнерам    ·  Дiяльнiсть    ·  Про нас

 

Для зарахування та організації дистанційного навчання батьки учнів можуть звернутися до Міжнародної української школи (МУШ) як безпосередньо, так і через одну із організацій, з якими МУШ співпрацює за кордоном. 

Навчання проводитиметься за державними стандартами та освітніми програмамиУкраїни, видача документів про освіту в таких умовах здійснюватиметься МУШ.

 

 

 

Мережа Український Освітніх Хабів (Цифрових Освітніх Центрів – DLC)

 

реалізує концепцію Навчання Протягом Життя (Life Long Learning) з метою розвитку людського капіталу України.

Ключовим завданням діяльності Українських Освітніх Хабів є освіта дітей та дорослих задля успішної кар’єри.

Ми розділяємо принципи глобальної ініціативи Світового Банку щодо розвитку людського капіталу.

Під час воєнного стану в Україні пріоритетами нашої діяльності є забезпечення для дітей та підлітків:

надолуження навчання (кетч-ап класи), з метою компенсації знань;
навчання найнеобхіднішим навичкам, зокрема, через підхід UPSHIFT, що дозволить виховати нове покоління українців, як творців змін.

Всі програми вже мають гриф МОН.

 

 

База Кейсових Уроків

 

ДЛЯ НАДОЛУЖЕННЯ ОСВІТНІХ ВТРАТ

 

Кейсові уроки широко застосовуються в системах освіти провідних країн світу. Вони прийшли на зміну стандартно організованим урокам в класах та звичайним відео-урокам.
Нарешті і в Україні є можливість усім учням навчатись за допомогою кейсових інтерактивних уроків за 6 предметами (алгебра, геометрія, українська мова, англійська мова, історія України, біологія) , які: перетворюють звичайне навчання на цікаві пригоди; надають максимум практики; закохують у предмет.
Наразі База Кейсових Уроків налічує 300 кейсових уроків, триває робота над іншими.

 

 

 

У цьому розділі вебсайту «Освітнього омбудсмена» зібрали наші юридичні роз’яснення, корисну інформацію, пропозиції щодо вирішення основних освітніх питань та захисту прав в освіті в умовах воєнного стану.

освітній процес;
безпека освітнього процесу;
зарахування та переведення до закладів освіти;
навчання дітей в умовах війни;
зарахування та переведення до закладів освіти;
навчання дітей в умовах війни;
навчання дітей, які перебувають за кордоном;
психологічна підтримка;
довідкова інформація Завантажити довідник

 

 

Обов’язки та відповідальність освітян за здобуття шкільної освіти в Україні. / Вебсайт «Освітнього омбудсмена». Опубліковано 06.06.2023.

 

 

 

 

Екосистема психологічної допомоги у сфері освіти

 

Екосистема психологічної допомоги у сфері освіти Міністерства освіти і науки України

 

Екосистема психологічної допомоги у сфері освіти Міністерства освіти і науки України надає можливість освітянам, шкільним психологам, учням, студентам та їхнім батькам безкоштовно отримати навички:

- Надання першої психологічної допомоги;
- Роботи зі стресом;
- Супервізії від клінічних психологів;
- Підготовка фахівців, які зможуть працювати зі складними (клінічними) випадками;

Партнерами проєкту виступили Посольство США в Україні, Міжнародна гуманітарна організація «Людина в біді» (People in need) та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ).

 

 

Цифрові освітні центри (DLC)

 

Нашою організацією створений портал мережі Цифрових навчальних центрів в Україні www.dlc.org.ua за підтримки Save the children.  Проєкт з відкриття Цифрових освітніх центрів (SPILNO DLC)та надання послуг з психосоціальної допомоги для дітей та молоді.  Також в рамках проєкту за підтримки UNICEF Україна ми відкриємо 16 цифрових навчальних центрів в громадах Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, на базі який буде проводитися надолуження знань для учнів, уроки життя з найзатребуваніших сучасних навичок ХХІ ст., профорієнтація, різноманітні навчальні та корегуючі програми, психосоціальна підтримка та навчання для 30 тис.учнівської молоді з 7 областей, а також підвищення кваліфікації вчителів та забезпечення психосоціальної підтримки для вчителів та шкільних психологів.