ШКОЛА В ЦИФРОВОМУ СВІТІ

Навчання в Україні та за кордоном під час воєнного стану

 

 

Методичні рекомендації

щодо окремих питань здобуття освіти

в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану.

Затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 15.05.2023 р. № 563.

 

https://eo.gov.ua/wp-content/uploads/2023/05/Nakaz-MON-vid-15.05.2023-563.pdf.pdf

 

Міністерство освіти і науки України розробило і затвердило методичні рекомендації щодо окремих питань здобуття освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану.

Ці рекомендації стосуються таких питань:

 забезпечення безперервності здобуття освіти,
 оцінювання результатів навчання,
 переведення на наступний рік навчання/зарахування результатів навчання,
 отримання документів про здобуття освіти.

 

 ЗАРАХУВАННЯ ДІТЕЙ ДО ШКІЛ ПІСЛЯ ПОВЕРНЕННЯ В УКРАЇНУ/2023

 

Рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо зарахування дітей до шкіл після повернення в Україну/2023. / Офіційний сайт Міністерства освіти і науки України.  Опубліковано 06 червня 2023 року.

Багато школярів вимушено покинули свої домівки в Україні та навчаються в інших країнах або дистанційно. Міністерство освіти і науки України підготувало перелік необхідних рекомендацій для батьків, освітян та ВПО, щоб спростити процес підготовки до зарахування дітей у школу після повернення в Україну. Рекомендації розроблені згідно з Наказом Міністерства освіти і науки України № 563 «Про затвердження методичних рекомендації щодо окремих питань здобуття освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні».

 Які документи потрібні та інші деталі:
Як відбуватиметься оцінювання.
Які документи отримають діти після завершення навчання?
Важлива інформація для внутрішньо переміщених осіб.
Рекомендації для українських закладів освіти, як оптимізувати навчання.

 

 

 

Повномасштабна війна, повітряні тривоги, відключення енергопостачання, переміщення вчителів у межах та за межі країни вплинули та впливають на роботу педагогів і відповідно на освіту дітей. 

Але якість освіти залежить від багатьох факторів, зокрема того, як керівник організовує освітній процес у школі, доступу вчителів до необхідних для здійснення роботи засобів та інструментів (гаджетів, підключення до інтернету), професійності та мотивації вчителів, дотримання академічної доброчесності, психологічної атмосфери в закладі освіти, того, наскільки шкільне середовище є безпечним та комфортним, фінансування закладу, яке залежить не лише від засновника, а й уміння керівника вчасно та правильно сформувати фінансові потреби закладу, щоб внести їх до проєкту кошторису та подати засновнику.

Тому коло обов’язків і відповідальності педагогічних працівників та керівника закладу за освіту дитини в Україні досить широке та багато в чому переплітається з зобов’язаннями освітян за кордоном. У цій публікації пропонуємо ознайомитися з обов’язками директора та вчителя, а також відповідальністю за їх недотримання.

 обов’язки педагогічних працівників  
відповідальність освітян за життя і здоров’я дитини
відповідальність педагога та керівника за булінг 
відповідальність педагога за академічну недоброчесність 
відповідальність керівника та педагога за освіту дитини під час очного та дистанційного навчання  

 

 

 

Кожна людина має права та обов’язки, і при реалізації своїх прав кожен зазнає обмежень з метою забезпечення належного визнання і  поваги  прав і свобод інших. Про це зазначається у статті 29 Загальної декларації прав людини  та у статтях 21,  23 Конституції України. 

Ця публікація – продовження теми відповідальності батьків та школи за освіту дітей.

обов’язки батьків щодо здобуття дітьми освіти
обов’язки дітей щодо здобуття освіти
відповідальність батьків за невиконання обов’язків  щодо здобуття освіти їхніми дітьми в Україні
дії закладу освіти у разі невідвідування дітьми закладу середньої освіти.

 

 

Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти та Асоціація інноваційної та цифрової освіти протягом 7 місяців проводили форсайт-дослідження, щодо розвитку людського капіталу, першого робочого місця та ринку праці. Понад 30 провідних міжнародних та українських експертів, які представляють наукову, державну, підприємницьку та громадську сфери, дали власні бачення:

  • Що чекає Україну та українців у найближчі роки?
  • Які професії та навички будуть найбільш затребувані?
  • Як отримати роботу своєї мрії та реалізувати себе в світі, який швидко змінюється?

 

 

   Українська освіта в надзвичайних ситуаціях  
Для міжнародної освітянської спільноти розробили сайт про українську систему освіти.  Офіційний сайт Міністерства освіти і науки України. Опубліковано 25 травня 2022 року.

Міністерство освіти і науки України спільно зі швейцарсько-українським проєктом DECIDE та за підтримки Посольства Швейцарії в Україні запустив сайт emergency.mon.gov.uaдля міністерств освіти, директорів шкіл та вчителів у країнах, які прийняли українських дошкільнят та школярів. На ресурсі висвітлені актуальні питання зі сфери шкільної освіти, а також зібрані гуманітарні потреби, які необхідні для здійснення навчання в Україні.

Сайт створений в рамках швейцарсько-українського проєкту «DECIDE  «Децентралізація для поліпшення демократичної освіти». Проєкт реалізується консорціумом ГО «DOCCU»та PH Zurich за підтримки SDC.

 

 

 

 

 

 

  Інформаційний та ресурсний хаб Нової української школи створено у партнерстві з European EdTech Alliance  та проєктом «Навчаємось разом» за участі Команди підтримки реформ Міністерства освіти і науки України.   

  Вебсайт NUSHUB є безкоштовним інформаційним хабом, який містить інформацію про освітні ресурси та навчальні матеріали для українських школярів, хоч би де вони перебували. Хаб містить посилання на додаткові рішення у галузі освітніх технологій, допоміжні ресурси, інструменти на основі навчальних програм, українські платформи онлайн-навчання тощо.

Ресурс поєднує навчальні матеріали, укладені за державними стандартами загальної середньої освіти України та відповідні рішення, створені у країнах тимчасового перебування українських школярів. Українські матеріали співвідносяться з певними модельними навчальними програмами, вибір яких здійснюється закладами освіти на підставі власних освітніх програм. Володіння цією інформацією допоможе українським школярам зберегти зв’язок з українською системою освіти, перебуваючи в контексті освітньої системи іншої країни. Підтримка, надана українським школярам уже сьогодні за скрутних обставин, згодом стане інструментом їхньої мобільності в єдиному освітньому просторі Європейського Союзу.  

 

 

 

 

 

СПІЛЬНО ДО НАВЧАННЯ 

Унікальна платформа для батьків та вчителів, створена «Освіторією» у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та за підтримки Міністерства освіти і науки України.

 Тут ви знайдете відповіді на найпоширеніші питання стосовно навчання в Україні та за кордоном під час воєнного стану, інформацію про можливості та допомогу, а також експертні матеріали від Оcвіторія Медіа.  Сайт є безкоштовним та постійно оновлюється.

 

 

 

 

 

 

 

 Дистанційні школи та навчальні платформи

  надають безкоштовний доступ для здобувачів освіти

 

Під час воєнного стану дистанційні школи надають безкоштовний доступ до навчання. Команда Міністерства освіти і науки України підготувала перелік шкіл і організацій, які можуть допомогти дітям і сім’ям.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Всеукраїнська школа онлайн

Відеоуроки, тести та завдання для школярів 5-11 класів

 

 Всеукраїнська школа онлайн – це платформа для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів та методичної підтримки вчителів.
Платформа містить відеоуроки, тести та матеріали для самостійної роботи з 18 основних предметів: українська література, українська мова, біологія, біологія та екологія, географія, всесвітня історія, історія України, математика, алгебра, алгебра і початки аналізу, геометрія, мистецтво, основи правознавства, природознавство, фізика, хімія, англійська мова та зарубіжна література.
Увесь навчальний контент відповідає чинним державним освітнім програмам, а його якість перевірена Українським інститутом розвитку освіти. Перелік та тематику курсів запропоновано Міністерством освіти і науки України.
Платформу створено Громадською спілкою «Освіторія» на замовлення Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства освіти і науки України та державної установи «Український інститут розвитку освіти», за підтримки Швейцарії в межах Швейцарсько-українського проєкту DECIDE, який виконується Консорціумом ГО DOCCU та PH Zurich. 

 

 

 

 

 

Про ініціативу
«Навчайте, де б ви не були»

 

«Навчайте, де б ви не були» – це ініціатива Google, яка допоможе вам із усім необхідним для початку роботи. Так, наші та надійні інструменти для спільного викладання й навчання, доступні без оплати, будуть завжди у вас під рукою, тож освітній процес триватиме, незважаючи ні на що.
Оновлена версія сайту Навчайте, де б Ви не були – вона доповнена новими матеріалами для вчителів щодо цифрових інструментів Google та можливостей пристроїв Chromebook.
Цифрові знання відкривають можливості для якісного покращення навчання онлайн та офлайн. Ознайомтеся з інструментами Google і роботою Chromebook, дізнайтеся їхні особливості для ефективного застосування і створіть власний онлайн-простір для комфортної та безперервної освіти.

 

 

 

 

 

 

Всеукраїнський проєкт з профорієнтації та побудови кар’єри
Обери професію своєї мрії

 

Все, що потрібно знати як учням, так і їх батькам про те, як обрати професію своєї мрії, підготуватись до працевлаштування, дізнатись про найперспективніші професії в Україні та світі тощо. І все це в цікавих форматах – відео та мультимедійних SCORM-курсах.

HR You – це команда експертів, яка допомагає українському бізнесу та державі формувати ринок людського капіталу в Україні.

Професійні консультанти в галузі методології навчання, human resources, профорієнтації, кар’єрного консультування та тестології зможуть бути корисними у таких сферах: 

HR-консалтинг (оцінка персоналу, аудит бізнес-процесів, створення ефективної оргструктури компанії, консультації щодо оптимізації роботи персоналу, профорієнтаційне та кар’єрне консультування) 
навчання персоналу (проведення офлайн- та онлайн тренінгів з напрямів: soft skills, менеджмент, продажі тощо)
створення систем тестування щодо профорієнтації, а також визначення рівнів володіння українською та англійською мовами 
розробка освітніх інноваційних онлайн-інструментів (повний цикл, від методології дистанційного навчання до технічної реалізації електронних курсів та відеопродакшену) 
створення екосистеми e-learning в державних структурах та комерційних компаніях (інтеграція онлайн-платформи для навчання, LMS та допомога при впровадженні).

 

 

 

Освітній хаб Google Знання.

Ми допомагаємо людям з усього світу навчатися.

https://learning.google/intl/uk_ua/

 

Знання для школи. Змініть підхід до викладання й навчання за допомогою продуктів, створених для освіти.

 

Знання для роботи. Навчання й інструменти, які допоможуть отримати професійні навички й побудувати кар’єру.

 

Знання для життя. Інструменти, що заохочують досліджувати світ і постійно дізнаватися щось нове.