|
Медіаграмотність
Портал медіаосвіта та медіаграмотність
Сучасний простір медіаграмотності та перспективи його розвитку. Збірник статей Сьомої міжнародної науково-методичної конференції:– Київ. : Центр Вільної Преси, Академія української преси, 2019. – 435 с. Збірник об’єднав виступи учасників Сьомої міжнародної науково-методичної конференції з медіаосвіти та медіаграмотності, де йдеться про теоретичні й світоглядні засади медіаосвіти, медіаосвіту та медіаграмотність у дошкільних навчальних закладах та початковій школі, в середніх загальноосвітніх закладах; про організаційні та управлінські моделі упровадження медіаосвіти; про медіаграмотність як педагогічну компетенцію. Видання уможливлює вивчення методів викладання медіаосвіти та медіаграмотності у вищій педагогічній освіті та в післядипломній педагогічній освіті. Одна з чільних тем в Україні – це медіаграмотність як педагогічна компетенція також представлена в збірнику.
Цифрова трансформація та диджитал технології для сталого розвитку всіх галузeй сучасної освіти, науки і практики [Електронний ресурс]: матеріали міжнар. наук.-практ. конф., 26 січня 2023 р. / За заг. ред. І. Жуховського, З. Шарлович, О. Мандич / Міжнародна Академія Прикладних Наук (Республіка Польща) – Державний біотехнологічний університет (Україна). – Ломжа, Польща, 2023. Ч. 1. 362 с. Організатори конференції: Міжнародна Академія Прикладних Наук в Ломжі (МАПН, Ломжа, Республіка Польща),Державний біотехнологічний університет (ДБТУ, Харків, Україна)
IREX in Ukraine Facebook
Збірник присвячений науковому осмисленню ходу та результатів проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність». Розглядаються як загальні положення, так і конкретні приклади впровадження елементів медіаграмотності в освітній простір України. Статті будуть цікаві і корисні для студентів, аспірантів, наукових співробітників, викладачів, керівників закладів освіти, усіх, кого цікавить проблематика впровадження медіаграмотності.
Ризикована онлайн-поведінка серед молоді стає нормою. Згідно з дослідженням, проведеним в ЄС серед 8 тис. підлітків, ризикована онлайн-поведінка серед молоді стає нормою. Опитування показало, що кожна четверта дитина тролила когось в інтернеті, кожна восьма – брала участь в онлайн-домаганнях, кожна п’ята – займалася секстингом та 4 з 10 підлітків дивилися порнографію. Для українських дітей поруч із загальними загрозами такими, як секстинг, грумінг, сексторшен, надмірний час онлайн, кібербулінг, існують загрози, що відповідають часу війни: дезінформація, залучення дітей до співпраці з окупантами та інші. Для того, щоб кожний освітянин, учитель, мати або батько були обізнані про ризики для дітей в мережі, могли дати їм загальну освіту інтернет-грамотності, знали, як налаштувати гаджети, куди звернутися за консультацією, громадська організація #stop_sexтинг у партнерстві та за фінансової підтримки ChildFund створила освітню онлайн-платформу https://stop-sexting.in.ua/adult/. На онлайн-майданчику можна знайти корисний контент для батьків та освітян: матеріали для проведення уроків, методичні посібники, тематичні книги та фільми, VR-квест, онлайн-виставку та останні новини. Крім того, на платформі працює запис на консультацію з психологом та портал повідомлень про матеріали, що зображують сексуальне насильство над дітьми. Портал працює як лінія звітування: ці повідомлення допомагають захистити дітей та не допустити їхньої подальшої сексуальної експлуатації. · Допомога 24/7 · Повідомити · Чат-бот · Психолог
РЕКОМЕНДАЦІЇ для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків щодо компетентностей безпечної поведінки в цифровому середовищі. Додаток до листа МОН від 10.03.2021 р. No 1/9-128.
Збірник об’єднав виступи учасників Сьомої міжнародної науково-методичної конференції з медіаосвіти та медіаграмотності, де йдеться про теоретичні й світоглядні засади медіаосвіти, медіаосвіту та медіаграмотність у дошкільних навчальних закладах та початковій школі, в середніх загальноосвітніх закладах; про організаційні та управлінські моделі упровадження медіаосвіти; про медіаграмотність як педагогічну компетенцію. Видання уможливлює вивчення методів викладання медіаосвіти та медіаграмотності у вищій педагогічній освіті та в післядипломній педагогічній освіті. Одна з чільних тем в Україні – це медіаграмотність як педагогічна компетенція також представлена в збірнику.
Переклад документа створений за ініціативи Міністерства цифрової трансформації України громадською організацією “МІНЗМІН” за підтримки Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ). Документ не було перекладено МСЕ, і його не слід вважати офіційним перекладом чи публікацією. МСЕ не несе відповідальності за будь-який зміст або помилку в цьому перекладі. ©ITU 2020
Переклад документа створений за ініціативи Міністерства цифрової трансформації України громадською організацією “МІНЗМІН” за фінансової підтримки Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ). Документ не було перекладено МСЕ, і його не слід вважати офіційним перекладом чи публікацією. МСЕ не несе відповідальності за будь-який зміст або помилку в цьому перекладі. ©ITU 2020.
Для підтримки впровадження Рекомендації CM/Rec(2018)7 Комітету міністрів Ради Європи про принципи дотримання, захисту та реалізації прав дитини в цифровому середовищі Посібник підготували: Соня Лівінгстон, Єва Лівенс.Джон Карр. Рада Європи.
Підсумки національного тесту з медіаграмотності 2022. / Фільтр. Національний проєкт з медіаграмотності Міністерство культури та інформаційної політики України. Опубліковано 04.11.2022. 27 жовтня 2022 року відбувся національний тест, в якому взяли участь 32 586 учасники, а 17 555 українців повністю його пройшли. Тест складався з 34 запитань. Національний тест з медіаграмотності проводив Фільтр. Національний проєкт з медіаграмотностіМіністерство культури та інформаційної політики України разом з програмою USAID Мріємо та діємо та проєктом «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», які втілюються IREX in Ukraine за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Посольства Великої Британії в Україні та Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні. Партнером події також є Міністерство молоді та спорту України. Інформаційним партнером є Embassy of Sweden in Kyiv.
|